Obrazy na drewnie

Popularne kategorie

   
 
 • Popularność
 • Nowości

Co należy wiedzieć o naszych obrazach na drewnie

Każdy z naszych obrazów na drewnie jest jedyny i niepowtarzalny: naturalne i unikatowe usłojenie drewna oraz możliwość wyboru motywu sprawia, że każdy z naszych obrazów na drewnie jest jedyny w swoim rodzaju. Usłojenie drzewa, z którego powstają obrazy zostaje zachowane w przyjaznym dla środowiska procesie produkcji. Obrazy na drewnie bardzo dobrze komponują się z innymi naturalnymi dekoracjami. Nie musisz dłużej szukać inspiracji, aby nadać swojemu mieszkaniu przyjemny i naturalny wygląd. Za pomocą naszych obrazów w szybki i łatwy sposób uzyskasz pożądany efekt. Obrazy na drewnie będą stanowić doskonałe uzupełnienie dekoracyjne dla pomieszczeń urządzonych w stylu rustykalnym, vintage lub mid-century modern, jak również w nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych mieszkaniach!Płyty brzozowe dzięki swojej lekkiej i naturalnej fakturze idealnie nadają się do druku. Zastosowanie certyfikowanych tuszów UV tworzy lekką, matową powierzchnię, która zapewnia długotrwały efekt kolorystyczny, jest wytrzymała i łatwa w czyszczeniu. Starannie sklejane płyty brzozowe przekonują wysoką jakością i trwałością.

Obrazy na drewnie nadają się więc szczególnie dobrze do pomieszczeń wewnętrznych, takich jak kuchnie, sypialnie czy salony. Nasz proces wydruku dopiero po złożeniu sprawia również, że produkcja drewnianych obrazów jest procesem przyjaznym dla środowiska.

Wydruk na 9 mm płycie z drewna fornirowanego Wydruk na 9 mm płycie z drewna fornirowanego
Naturalne usłojenia drewna Naturalne
usłojenia drewna
Bardzo lekki i stabilny Bardzo lekki
i stabilny
Gotowe do powieszenia Gotowe
do powieszenia

Dzieła sztuki na drewnie

Jeśli interesuje Cię wydruk artystyczny na drewnie, w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór różnych opcji. Arcydzieła Paula Klee i Gustava Klimta lub barwne drzeworyty Katsushika Hokusai należą do najpopularniejszych motywów i wyglądają szczególnie przekonująco jako obrazy na drewnie. Zapoznaj się z naszą ofertą, aby znaleźć swoje ulubione dzieło sztuki w formie obrazu na drewnie – od krajobrazów i efektownych fotografii po oryginalne niezwykłe ilustracje i grafiki.

Nie tylko dzieła sztuki sprawiają, że obraz zachwyca i przyciąga wzrok: naturalne usłojenie drewna gwarantuje, że każdy wydruk jest wyjątkowy. W Posterlounge skupiamy się na przyjaznej dla środowiska produkcji i używamy prawdziwego drewna oraz trwałych tuszów UV, aby móc cieszyć się pięknem obrazu na drewnie przez długi czas.

Nasza pracownica poleca nasze obrazy na drewnie

Obrazy na drewniane wprowadzają do pomieszczeń przytulną atmosferę.

Divina – Zespół Posterlounge

Handmade by Posterlounge Handmade by Posterlounge
Drewno pochodzące ze zrównoważonej gospodarki leśnej Drewno pochodzące ze zrównoważonej
gospodarki leśnej
Wydruk po złożeniu zamówienia Wydruk po złożeniu zamówienia

Naturalne motywy idealnie współgrają z naszymi wysokiej jakości obrazami na drewnie. Jako wydruk na drewnie dobrze prezentują się fotografie z widokiem plaży i wybrzeża oraz motywy kwiatowe, takie jak np. dmuchawce. Do równie popularnych motywów należą mandale, znane sentencje i cytaty lub obrazy o tematyce zwierzęcej, np. jelenie.

Alternatywą dla naszych drewnianych obrazów będą obrazy na płótnie, które wprowadzają do Twojego domu wyjątkową atmosferę rodem z galerii sztuki. Druk na wysokiej jakości tkaninie bawełnianej tworzy autentyczny wygląd obrazu – tak jakbyś stał przed oryginałem w muzeum!

Pomieszczenia produkcyjne – Posterlounge

Handmade by Posterlounge

Od produkcji, poprzez druk, aż po oprawienie w ramy: nasze produkty powstają i są przetwarzane wyłącznie w Niemczech. Ponieważ wszystkie obrazy drukujemy we własnej drukarni grafik artystycznych, możemy wcielić w życie nasze wysokie standardy jakości. Regularne kontrole jakości, bliski kontakt z naszymi artystami i osobisty kontakt z klientami mają w naszej rodzinnej firmie ogromne znaczenie.

Szukasz czegoś konkretnego?

Najczęstsze pytania dot. obrazów na drewnie


Najczęstsze pytania dot. obrazów na drewnie

 1. Czym jest obraz na drewnie?
 2. Zalety
 3. Waga
 4. Metoda druku
 5. Cechy szczególne
 6. Odpowiednie motywy
 7. Wielo- lub jednoczęściowy
 8. Rodzaj drewna
 9. Usłojenie drewna
 10. Możliwości wykorzystania
 11. Trwałość
 12. Pomieszczenia
 13. Mocowanie na ścianie
 14. Zrównoważony rozwój
 15. Pielęgnacja
 16. Wypaczenie obrazu na drewnie

Nasze drewniane obrazy powstają z wysokiej jakości drewnianych paneli wykonanych z forniru brzozowego, na których wszystkie motywy są nadrukowane metodą druku bezpośredniego. Dzięki temu obrazy mają jasną, gładką i równą powierzchnię, która jest szczególnie wytrzymała i łatwa w utrzymaniu.

Obraz na drewnie – detal
Obraz na drewnie tylna strona

Nasze obrazy na drewnie są produkowane w sposób przyjazny dla środowiska. W tym celu płyty ze sklejki brzozowej pozyskujemy wyłącznie ze sprawdzonych źródeł a materiał przetwarzamy samodzielnie w naszej siedzibie w Niemczech. Stawiamy na naturalność naszych obrazów, dlatego w procesie produkcji nie używamy żadnych tworzyw sztucznych.

Dzięki naturalnemu usłojeniu drewna każdy obraz jest absolutnie wyjątkowy. Starannie sklejone warstwy brzozowej sklejki zapewniają ciekawy efekt na krawędzi obrazu. W tylnej części wyfrezowany jest uchwyt ścienny, za pomocą którego obraz można łatwo powiesić.

Obrazy na drewnie wykonane są ze sklejki o grubości 9 mm. Obraz o wymiarach 100 × 100 cm waży więc ok. 6 kg.

Nasze drewniane obrazy drukowane są cyfrowo przy użyciu certyfikowanych tuszów UV dzięki czemu są odporne na działanie światła. Solidny materiał jest łatwy w utrzymaniu, czyszczeniu i gwarantuje trwałość na lata.

Druk na drewnie w detalu 1
Druk na drewnie w detalu 2

Cechą szczególną naszych drewnianych obrazów jest charakterystyczne usłojenie drewna, które sprawia, że każdy z nich jest naprawdę niepowtarzalnym dziełem. Nasze drewniane obrazy to produkty całkowicie naturalne. Dbamy o to, aby sklejka brzozowa pochodziła z hodowli o zrównoważonej gospodarce leśnej. Dzięki wgłębieniu znajdującemu się na tylnej stronie obrazu można go szybko powiesić zaraz po rozpakowaniu.

W zasadzie prawie każdy motyw z naszego e-sklepu sprawdzi się w formie wydruku na drewnie. Szczególnie polecamy do tego typu wydruku motywy z dużym udziałem bieli, ponieważ w tych miejscach najlepiej widać poszczególne słoje drewna. Ponadto na drewnie niezwykle elegancko prezentują się obrazy z elementami typograficznymi, dużymi powierzchniami lub naturalnymi motywami. Z kolei małe motywy, zdjęcia z wieloma szczegółami i bardzo kolorowe ilustracje mogą nie przynieść oczekiwanego efektu.

Obraz na drewnie z typografią
Nowoczesny obraz na drewnie w salonie

Nasze obrazy na drewnie składają się z jednej części, ponieważ motyw jest drukowany w sposób ciągły i na całej powierzchni drewna. Jeśli wybierzesz jeden z naszych produktów, otrzymasz kompletny drewniany obraz, który możesz od razu powiesić za pomocą znajdującego się na odwrocie wgłębienia.

Nasze obrazy na drewnie wykonane są z wysokiej jakości sklejki z forniru brzozowego. Do produkcji wykorzystujemy surowce drzewne, które są produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki leśnej. Poszczególne elementy sklejki łączone są za pomocą kleju z żywicy fenolowej.

Unikalne, naturalne słoje drewna są cechą charakterystyczną naszych obrazów na drewnie. Są to delikatne usłojenia, czasem widoczne są również drobne pęknięcia i wypustki, które sprawiają, że obrazy są tak wyjątkowe.

Słoje drewna w detalu 1
Słoje drewna w detalu 2

Obrazy drewniane nadają się do pomieszczeń mokrych tylko w ograniczonym zakresie. Drewno przez cały czas „pracuje” a więc wysoka wilgotność może powodować rozszerzanie się lub wypaczanie obrazów. Obrazy drewniane najlepiej sprawdzają się w salonach, pokojach dziecięcych, sypialniach czy przedpokojach. Obrazy na drewnie mogą zawisnąć w łazience, toalecie dla gości lub kuchni tylko wtedy, gdy pomieszczenie posiada dobrą wentylację. Do czyszczenia obrazu zawsze można użyć wilgotnej ściereczki, niezależnie od pomieszczenia, w którym obraz się znajduje.

Tusze, których używamy do drukowania obrazów na drewnie mają bardzo wysoką trwałość. Dzięki procesowi druku bezpośredniego UV i specjalnej aplikacji farby, nasze produkty zachowują intensywność barw przez wiele lat. We wnętrzach obrazy zachowują swoją trwałość nawet do dziesięciu lat.

Obrazy idealnie nadają się do wnętrz takich jak salony, jadalnie, sypialnie, pokoje dziecięce czy przedpokoje. Jeśli upewnisz się, że kuchnia czy łazienka są dobrze wentylowane i regularnie wietrzone, obrazy będą mogły zawisnąć również tam.

Podczas produkcji wyposażamy nasze obrazy we wgłębienie (dziurkę) do zawieszenia, która znajduje się na tylnej stronie obrazu. W ten sposób zawiesisz swój obraz:

 • Przytrzymaj obraz na ścianie w miejscu, w którym chcesz, aby wisiał i zaznacz je ołówkiem.
 • Zmierz odległość od górnej krawędzi do dziurki na tyle i przenieś wymiary na ścianę. Teraz w tym miejscu umieść gwóźdź lub śrubę.
 • Po powieszeniu może być potrzebne lekkie wyrównanie obrazu – gotowe!
Zawieszenie obrazu na drewnie 1
Zawieszenie obrazu na drewnie 2

Przy wyborze drewna zwracamy dużą uwagę na jego jakość i pochodzenie, aby obrazy spełniały nasze standardy jakości. Nasi dostawcy pozyskują sklejkę z forniru brzozowego wyłącznie z ekologicznych i zrównoważonych upraw leśnych.

Obrazy na drewnie są szczególnie łatwe w pielęgnacji i można je po prostu przetrzeć niestrzępiącą się ściereczką. Należy jednak pamiętać, aby nie wieszać drewnianych obrazów na ścianach narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub w pomieszczeniach o zbyt dużej wilgotności. Wszelkie powstające deformacje są często spowodowane zbyt wysoką temperaturą lub wilgotnością i w pomieszczeniu o innym klimacie ponownie znikną.

Możliwe, że deformacje wynikają ze zmian klimatu panującego w pomieszczeniu. Wpływy takie jak: zbyt wysoka wilgotność, zbyt wysoka temperatura lub stałe nasłonecznienie mogą prowadzić do zmian w drewnie.

Nasza rada: lekko zdeformowane obrazy lub wystające rogi możesz naprawić małym gwoździem. Wystarczy wbić gwóźdź w ścianę z boku obrazu.

Jeśli Twój obraz na drewnie jest mocno zdeformowany, zawsze możesz go zareklamować i poprosić o wymianę. Prosimy jednak o wcześniejsze upewnienie się, że klimat panujący w pomieszczeniu jest dla obrazu optymalny!